EN | TC | SC
Results
Winners
GMCC Winners

Here are the《Global Mathematics Coding Competitionl》 conference award
We are extremely proud of you and would like to celebrate this special moment with you. Congratulations!

Preliminary round Finals International Final
Nation Grade Name Award Year
HONG KONG Grade5-Grade6 Man Kiu Jun&Man Pak Yin&Fan Ho Yu Gold Medal 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade5-Grade6 LO TIN IAT&NGAI KIT SENG JACKSON Silver Medal 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade5-Grade6 CHAN SEONG LAI&MAK CHON HEI&NG, IEK HIN BOSCO Bronze Medal 2nd GMCC Team Award(GAME)
HONG KONG Grade3-Grade4 Ku Chit Yui Morris&Chow Chun Yat&Chiu, Silas Sai Leong Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade5-Grade6 XIE, LAI CHON Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade5-Grade6 CHEANG KA FAI&HOI IAO SENG&Cheong Cheng Un Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade5-Grade6 CHIO OI SUN&Lam Ian Cheng Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade3-Grade4 IP, LAI SOI&LAI IAN MENG Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade3-Grade4 U Hou Ian&LAO, CHON HANG Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade3-Grade4 CHOW, I HIN&LEI SAM IAO Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade3-Grade4 LAU HOU IOI&LEONG, IAT SENG Merit Prize 2nd GMCC Team Award(GAME)
MACAO Grade5-Grade6 TONG SUN&LEI MAN IN&Long Si Cheng Gold Medal 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
MACAO Grade5-Grade6 Sze, Weng Teng Delia&Sze, Weng Lam Jasmine Silver Medal 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
MACAO Grade3-Grade4 Chu Hio Ieng&LOU SAM IN Bronze Medal 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
MACAO Grade5-Grade6 WU IAT LONG&Wu,Nok Ian Merit Prize 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
MACAO Grade5-Grade6 Lam, Chi U&Chan Chi Cheng&CHEONG CHI HUN Merit Prize 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
MACAO Grade3-Grade4 NG, U WAI&CHE, WAN CHENG&WONG, HIO WAI Merit Prize 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
VIETNAM Grade3-Grade4 NGUYEN MINH GIA BAO&PHAN NGUYEN GIA KHANH Merit Prize 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
VIETNAM Grade5-Grade6 NGUYEN NAM KHANH&DOAN DINH LONG&DO XUAN TUNG Merit Prize 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
VIETNAM Grade5-Grade6 DAO TIEN BAO&NGUYEN TRUNG DUC&PHAM NGUYEN KHANG Merit Prize 2nd GMCC Team Award(ANIMATION)
VIETNAM Grade3-Grade4 DO GIA BAO(stu1195) Gold Medal 2nd Preliminaries
SINGAPORE Grade3-Grade4 Yong Siu Hei(stu1599) Silver Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade3-Grade4 BUI NAM KHANH(stu1215) Bronze Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade5-Grade6 NGUYEN VI THANH QUANG(stu1151) Gold Medal 2nd Preliminaries
MACAO Grade5-Grade6 LAU, HAO IENG(stu1452) Silver Medal 2nd Preliminaries
MACAO Grade5-Grade6 MAK CHON HEI(stu1438) Bronze Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 TRAN GIA HUY(stu1311) Gold Medal 2nd Preliminaries
SINGAPORE Grade7-Grade9 Wong Rockystu(1598) Silver Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 NGUYEN HUYNH TUAN MINH(stu1317 Bronze Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 DUONG MINH KHOI(stu1343) Gold Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 TRAN XUAN BACH(stu1331) Silver Medal 2nd Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 LUONG DUC HUNG(stu1336) Bronze Medal 2nd Preliminaries
TAIWAN Grade3-Grade4 LU,YU-JUI (stu319) Gold Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade3-Grade4 DO GIA BAO (stu556) Silver Medal 1st Preliminaries
SINGAPORE Grade3-Grade4 Guo Chengxi (stu268) Silver Medal 1st Preliminaries
TAIWAN Grade3-Grade4 CHEN,CHUNG-YU (stu200) Bronze Medal 1st Preliminaries
MALAYSIA Grade3-Grade4 HO JANSON (stu530) Bronze Medal 1st Preliminaries
MALAYSIA Grade3-Grade4 Cheong Kar Hin (stu529) Bronze Medal 1st Preliminaries
TAIWAN Grade5-Grade6 YISHENG LEE (stu224) Gold Medal 1st Preliminaries
TAIWAN Grade5-Grade6 FAN CHAOCHUN (stu104) Silver Medal 1st Preliminaries
TAIWAN Grade5-Grade6 CHEN, PO-YU(stu201) Silver Medal 1st Preliminaries
TAIWAN Grade5-Grade6 KUNG,CHIAO-EN (stu265) Bronze Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade5-Grade6 PHAM LE NHAT NAM (stu725) Bronze Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade5-Grade6 DAO MINH PHUC (stu605) Bronze Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 NGUYEN NGOC DANG KHOA (stu803) Gold Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 TRAN GIA HUY (stu632) Silver Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 NGUYEN DINH KHOI (stu765) Silver Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 LE HOANG NAM (stu787) Bronze Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade7-Grade9 VAN DUC HIEU (stu633) Bronze Medal 1st Preliminaries
MACAU Grade7-Grade9 WONG, TIN IAO (stu488) Bronze Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 NGUYEN NHAT MINH (stu644) Gold Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 TRAN PHAM LAM KHANH (stu646) Silver Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 DUONG MINH KHOI (stu645) Silver Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 NGUYEN CAO HUNG (stu643) Bronze Medal 1st Preliminaries
TAIWAN Grade10-Grade12 Huang Shou-Jung (stu252) Bronze Medal 1st Preliminaries
VIETNAM Grade10-Grade12 TRAN PHUONG LINH (stu809) Bronze Medal 1st Preliminaries
Copyright © Global Mathematics Coding Competition